Z A B R Z E – Muzeum Górnictwa Węglowego

kopalnia guido * sztolnia królowa luiza
W CENIE:
  • bilety wstępu do wybranego obiektu
  • transport autokarem
  • usługi przewodnickie w obiekcie
  • opieka przedstawiciela biura
  • 1 opiekun na 10 uczestników bezpłatnie
  • kawa lub herbata dla opiekunów
CENA OD 75,00

PROGRAM:

kopalnia guido

Zjazd górniczą windą w głąb kopalni i zwiedzanie z przewodnikiem dwóch świetnie zachowanych poziomów wydobywczych na poziomach: 170 m i 320 m.

Przewodnik opowie o trudzie pracy w kopalni z początku XX wieku – okresu mechanizacji, postępu technologicznego, ale także o okresie najsilniejszego kultu św. Barbary w górnośląskim górnictwie. Następnie o oryginalnie zachowanych stajni końskich, o roli, jaką odegrały konie w historii górnictwa. Uczestnicy poznają także zagrożenia czyhające na górników pracujących pod ziemią, a dzięki multimedialnym efektom niemal „poczują” je na własnej skórze.

Atrakcjami na poziomie 320 m są pokazy pracy wielkich maszyn górniczych i przejazd elektryczną kolejką podwieszaną.

Wizyta w podziemnym sklepie z pamiątkami i pubie z możliwością zakupu posiłku i napoju.

UWAGA: Czas zwiedzania: 2,5 – 3 godziny; Długość trasy: 3,5 km; Temperatura pod ziemią wynosi 13-16 stopni niezależnie od pory roku; Zalecany odpowiedni ubiór i obuwie z płaską podeszwą.

sztolnia królowa luiza

Podziemny park maszyn górniczych, zlokalizowany w dawnych wyrobiskach „Królowej Luizy” oraz rozbudowana przestrzeń naziemna z tematycznymi parkami rozrywkowo-edukacyjnymi.

Park 12C stanowi przestrzeń, w której dzieci i młodzież mogą w atrakcyjny sposób poznać zagadnienia związane z żywiołami ziemskimi, technikami wydobywania węgla i energią w przyrodzie.

Cena na 1 osobę w grupie uczestników :
Ilość ucz.45< 44-40 39-3534-30
Guido85 zł90 zł95 zł102 zł
Królowa
Luiza
75 zł78 zł84 zł90 zł

GALERIA